sobota, 16 marca 2013

ZróbToSam: peleryna Suberbohatera z koszulki

Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów już za miesiąc (19,20,21 Kwietnia w Bytomiu). Trzeba się do niego odpowiednio przygotować. Dziś pokażemy jak  wykonać pelerynę Superbohatera. Oryginalna instrukcja znajduje się tu http://thesoutherninstitute.com/2011/03/diy-superhero-cape-tutorial.html , poniżej nasza zmodyfikowana wersja. Potrzebujemy:
- bawełniana koszulkę bez szwów bocznych ( większość zwykłych koszulek tak jest wykonana)
- nożyczki
- kredka świecowa, mydełko krawieckie lub cokolwiek innego by narysować linie pomocnicze


1. Odcinamy rękawy.2. Rozkładamy koszulkę i rysujemy linię pomocniczą - wzdłuż przez środek do kołnierzyka i wokół ściągacza szyi w odległości ok 5 cm.


3. Wycinamy po narysowanych liniach do szwu na ramieniu.


4. Rozkładamy koszulkę i rozcinamy dalej od szwu ramienia do pachy.


5. Dalej tniemy od pachy do dolnego rogu koszulki.


6. Tak samo docinamy drugą stronę koszulki. Taką wersję można już ozdobić emblematem Superbohatera na plecach, ale ja proponuję jeszcze drobne zabiegi wykończeniowe, aby peleryna była bardziej szykowna ;).


7. Na zapasie tkaniny wokół ściągacza szyi rysujemy kształt modnego teraz kołnierzyka "bebe" i zaokrąglenia rogów na dole peleryny.


8. Peleryna gotowa. Nad emblematem Superbohatera muszę jeszcze pomyśleć.9. Ścinki tkaniny z koszulki proponuję przynieść na nasze warsztaty podczas Twórczej Reanimacji Odpadów. Wykorzystamy je do zrobienia czegoś fajnego :) Szczegóły wkrótce.

Zapraszamy!