czwartek, 4 kwietnia 2013

1 Salon ART.UPCYKLING w KatowicachNa Śląsku coraz wiecej dzieje się w temacie upcyklingu, co nas bardzo cieszy. Gdy tylko dowiedziałyśmy się, że będzie organizowane tajemnicze "wydarzenie upcyklingowe" rozpoczęłyśmy starania by w nim uczestniczyć. Wkrótce okazało się, że będzie to wystawa przedmiotów upcyklingowych, projekcje filmów o tematyce proekologicznei i warsztaty. A wszystko to kryje się pod nazwą 1 Salonu Art.Upcykling. Poniżej opis wydarzenia od organizatorów.Wystawa, która w tym roku odbędzie się pod hasłem UPCYKLING – W TYM RZECZ!,  pokaże światu twórczości, której nieobca jest troska o środowisko naturalne i dla której materiałem może być wszystko. Wystarczy tylko poszukać kreatywnych sposobów na wykorzystanie odpadów – do czego Salon ma zachęcić zarówno artystów, jak i odbiorców.

Upcykling w takim rozumieniu jest zabawą, sposobem na rozwijanie wyobraźni, poczucia smaku i na twórcze spędzenie czasu wolnego. 

Podczas trwającej przez dwa tygodnie wystawy zaprezentowane zostaną prace artystów tworzących zgodnie z ideą upcyklingu. Zainteresowani będą mieć szansę na udział w warsztatach z twórcami, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami  i pokażą, w jaki sposób nadawać rzeczom drugie życie.  

Przestrzeń miejska daje wręcz nieograniczone możliwości ludziom, którzy potrafią postrzegać rzeczy pozornie niepotrzebne w innym, nowym kontekście. Jako taka, wydaje się być więc doskonałą sceną dla towarzyszących wystawie upcyklingowych spektakli, które zaplanowaliśmy.

Nie chodzi nam bowiem o to, żeby upcykling oglądać tylko w galeriach, choć jest bez wątpienia domeną artystów i ciekawym trendem w sztuce współczesnej. Chodzi nam o to, żeby zainspirować do życia zgodnie z tą ideą na co dzień. 


Ważne daty:
przyjmowanie zgłoszeń na wystawę:
15.04.2013
nadsyłanie eksponatów zakwalifikowanych na wystawę:
22.04.2013
wystawa
7-20.05.2013
wernisaż  
7.05.2013 (wtorek  ) godz. 18.00
warsztaty   
7-20.05.2013

Galeria ASP w Katowicach Rondo Sztuki -Wstęp bezpłatny  


 Więcej informacji na stronie wydarzenia: www.art.upcykling.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza