niedziela, 19 maja 2013

Ostatnia szansa by zobaczyć ART.UPCYKLING!

Jeszcze tylko jutro w rondzie Sztuki można oglądać wystawę Upcykling- w tym rzecz!, która jest częścią 1 Salonu ART.UPCYKLING.PL. Nawet jeśli ktoś już był na początku tego wydarzenia, powinien tam zajrzeć jeszcze raz, wystawa została bowiem rozszerzona o rzeczy wykonane podczas warsztatów upcyklingowych.
Czego mogliśmy się nauczyć, co przerobić?

Pierwsza była Kusudama, której tajniki przekazywała Wiola Kurtok, projektantka Fanny And Franz. Razem z uczestniczkami wykonała piękną kulę z makulatury, która może służyć za ozdobę lub abażur.Wiola poprowadziła również warsztaty pt. Szałowe plastikowe, które przyciągnęły chyba największą liczbę uczestników. Dziewczyny tworzyły, naszyjniki, broszki i kolczyki. Wyszły im na prawdę szałowe rzeczy.

Artur Nyk pokazał, że nie potrzeba drogiego sprzętu, by wykonać dobre zdjęcia. Pokazał swoje sposoby na wykorzystanie upcyklingowych pomocy w studiu i zachęcił do własnych eksperymentów. Jego wykłady zgromadziły największą liczbę słuchaczy. Niestety nas tam zabrakło, a taka wiedza jest na wagę złota.

Nasze Kasia z dizajneko pokazała na dwóch warsztatach co można zrobić ze starych koszulek. Powstały naszyjniki, bransoletki i torby. Szersza relacja i instrukcje ZróbTo Sam będą w kolejnych postach. Poniżej dwie uczestniczki ze swoimi dziełami:


 ! salon ART.UPCYKLING.PL dobiega końca. Tym, którzy nie zdążyli zobaczyć wystawy w Rondzie Sztuki w Katowicach polecamy zrobić to jutro - będzie czynna do godz. 19, a o 20 odbędzie się koncert zespołu Teleport Magic na finisaż.
Nie martwcie się, jeśli przegapiliście to wydarzenie, już najprawdopodobniej we wrześniu szykuje się kolejna edycja!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza