wtorek, 28 maja 2013

ZróbToSam: torby z koszulek


Zastanawialiście się co zrobić z innymi koszulkami, np tymi typu bawełna z lykrą? Nie wszystkie się zwijają i nadają na bransoletki czy naszyjniki, poza tym są dużo mniejsze od klasycznych tshirtów. Proponuję przerobić je na torby: zakupowe, plażowe, na pranie, na kosmetyki. Zaprezentuję tu modele bez szycia -  łączone frędzlami.


Potrzebujemy:
- dowolna koszulka
- nożyczki
- do zaznaczania kredka świecowa, mydełko krawieckie lub flamaster

1. Odwracamy koszulkę na lewą stronę, składamy na pół przez środek i rysujemy kształt uszek torby.
2. Wycinamy narysowany kształt i odcinamy dolny szew.3. Jeśli chcemy mieć widoczne frędzle idziemy do punktu nr 4A. Jesli chdemy mieć niewidoczne łaczenie bez szycia, idziemy do punktu 4B.


4A. Od dołu koszulki nacinamy paski o szerokości ok 2 cm o długości 5-7 cm, w zależności od tego jakie chcemy uzyskać frędzle. Z bocznych pasków odcinamy szew, jeśli jest.Obracamy koszulkę na prawą stronę. .

 
Zaginamy paski na linii przecięcia i nacinamy każdy w połowie szerokości, tak aby powstała mała pionowa dziurka


4B.Od dołu koszulki nacinamy paski o szerokości ok 2 cm o długości 4 cm Z bocznych pasków odcinamy szew. Zaginamy paski na linii przecięcia i nacinamy każdy w połowie szerokości, tak aby powstała mała pozioma dziurka.


5. Przez dziurkę przekładamy równocześnie dwa paski ( z wierzchu i ze spodu koszulki) i zaciągamy. Jeśli koszulka jest bawełniana i zwija się, można każdy pasek pociągnąć osobno i trochę mocniej, żeby brzegi paski pozwijały się i stworzyły frędzle jak ze sznurka dzianinowego.6. Łączymy w ten sposób wszystkie paski, tak powstaje dno torby. Na końcu naciągamy jeszcze uszy torby i gotowe! Jeśli ma być to siatka na zakupy można wykonać poziome lub pionowe nacięcia.


  
Jak wykonać takie kolorowe frędzle zobaczycie w kolejnym poście.

A tak wyglądają gotowe torb:1 komentarz:

  1. Bardzo fajne są takie torebki, szczególnie jak ma się już nie potrzebne koszulki. Dzięki za super wpis, zainspirował mnie do szukania o tym więcej. Film o tym http://www.open-youweb.com/jak-zrobic-torebke-z-koszulki-tshirt/ może się przyda komuś.

    OdpowiedzUsuń