poniedziałek, 10 czerwca 2013

Kupuję polskie produkty!

Jakiś czas temu, gdy szukałam polskich projektantów dizajnu ekologicznego, którym dizajneko może zaproponować współpracę, natrafiłam na bardzo ciekawy i potrzebny blog. Mowa o Kupuję Polskie Produkty. Adres jest doskonałym opisem tego, czym zajmuje się Autorka bloga.
Pani Justyna wraz z mężem podczas codziennych zakupów świadomie wybierają najróżniejsze polskie produkty, które są systematycznie prezentowane na blogu. Skąd pomysł na prowadzenie właśnie takiej strony internetowej? Pani Justyna, z wykształcenia filolog i edytor, pisze:
"Szukałam w stale powiększającej się polskiej blogosferze, zdominowanej przez blogi kulinarne, kosmetyczne i modowe, blogów, które opisywałyby wyłącznie produkty rodzimych producentów. Nie znalazłam takich. Nie natrafiłam też na strony internetowe o podobnej tematyce, które nie byłyby zwykłymi katalogami. Postanowiłam więc spróbować swoich sił w blogowaniu, by stworzyć miejsce, w którym w łatwy sposób można by znaleźć różnorodne polskie produkty z ich szczegółowym opisem i moją recenzją. Pomyślałam sobie, że polscy producenci i indywidualni wytwórcy, zwłaszcza początkujący, potrzebują również niszowych platform reklamowych i przestrzeni, w której mogliby swobodnie prezentować swoje wyroby".

O tym, jak bardzo był potrzebny taki serwis świadczy jego rosnąca popularność, zarówno u czytelników - świadomych konsumentów, jak i rodzimych producentów. Ci ostatni zasypują panią Justynę mailami, ponieważ nareszcie mają miejsce, w którym mogą się pochwalić swoimi osiągnięciami i produktami. Nie muszą się już ukrywać za zachodnio-brzmiącymi nazwami, bo tu "made in Poland" to największy atut. Nie bez znaczenia jest też fakt, że Autorka ma "lekkie pióro" i jej artykuły dobrze się czyta, są rzeczowe i obiektywne. Ponadto blog wspiera także ciekawe akcje społeczne takie jak akcja "Polski Ślad" czy "590 powodów". 
 
Na kupujepolskieprodukty.pl znajduje się wciąż rozbudowywana baza polskich producentów i pojedynczych wytwórców biżuterii, odzieży, kosmetyków, produktów spożywczych, dekoracyjnych. Wiele miejsca poświęca się artykułom dla dzieci i wartościowej dziecięcej literaturze.
Blog pani Justyny zmienia się (ostatnio przeszedł metamorfozę graficzną) i dynamicznie się rozwija; wraz z Polskim Śladem w świat poszło blisko 5 tysięcy ulotek, które mają promować oba serwisy i zwracać uwagę na dokonywanie świadomych wyborów konsumenckich. Wróżymy mu świetlaną przyszłość, bo widać, że jest tworzony z pasją i przekonaniem do wartości polskich produktów. Okazało się też, że nasze serwisy są prawie rówieśnikami. Ponieważ w dizajneko staramy się promować polskie produkty, które dodatkowo są wykonane i zaprojektowane odpowiedzialnie i ekologicznie, postanowiłyśmy wzajemnie wspierać swoje działania. Będę zatem niejednokrotnie odsyłać Was do serwisu pani Justyny, bo warto kupować polskie produkty!

A na koniec cytuję świetne motto bloga pani Justyny:

"Cudze chwalicie, swego nie znacie,
Sami nie wiecie, co posiadacie..."

1 komentarz:

  1. Zapraszamy do zakupu Polskich kosmetyków: http://sklep.mariza-kosmetyki.com.pl

    OdpowiedzUsuń