czwartek, 6 czerwca 2013

ZróbToSam: OŚ KOŁOWA POJAZDÓW RECYKLINGOWYCH - I nagroda w konkusie Recyklingowa Zabaw(k)aPublikujemy instrukcję Neli Sapińskiej, która otrzymała I nagrodę w konkursie Recyklingowa Zabaw(k)a
Instrukcja pozwala wykonać obracające się koła do pojazdu, którym może stac się wszystko co mamy pod ręką. To właśnie ta baza dająca nieograniczone możliwości kreowania własnych jeżdżących zabawek oraz świetnie rozrysowane projekty pojazdów z podpowiedziami z czego je wykonać przesądziły o przyznaniu pierwszego miejsca. 
Gratulujemy Autorce a Was zachęcamy do tworzenia własnych pojazdów!
 

OŚ KOŁOWA POJAZDÓW RECYKLINGOWYCH
Autor: Nela Sapińska
Opis autorski:
 Element podstawowy zabawki jaką zapewne będzie pewien pojazd. Zabawka ta prowokuje do kreatywnego myślenia, pomysłowości, szukania ciekawych rozwiązań.

Potrzebne materiały do wykonania osi kół: drut, słomka, 4 jednakowe korki/zakrętki od napoju, 3 elementy z małych korków, 1 element z dużych korków.

Potrzebne materiały do wykonania całej zabawki: dowolnie, to co jest pod ręką, opakowania, niepotrzebne przedmioty, zależne od tego co znajduje się w domu np: pudełka po chusteczkach, rolka papieru toaletowego, piłeczka pingpongowa/ samoprzylepna karteczka, kawałek papieru zawinięty w harmonijkę/ plastikowy widelec, karton po soku/ pudełka po herbacie , spinacze, pusta puszka, pudełko po Rafaello, pokrywka od malej Nutelli, naklejki od banana lub innego owoca, nakrętka na śrubkę, drut, sznurek, pudełko od Ferraro Rocher/ lub inne przezroczyste pudełko, dziwne przedmioty w środku, kod kreskowy, pudełko po truskawkach/ malinach itp., paragon, tacki po kupowanym w supermarkecie mięsie/ cieście itp., odblaskowe światła, elementy ozdobne, sznurek, pudełko po zapałkach, 6 zapałek, kartonik/ papier/ wycinka, pędzelek, taśma klejąca jednostronna i dwustronna.

Potrzebne narzędzia: igła, naparstek , kombinerki

Potrzebne narzędzia do wykonania całej zabawki: dziurkacz, nożyczki, nożyk, taśma obustronna, klej na ciepło.

Cała instrukcja:


Etap I:

Etap II:Przykładowy pojazd Ciężarówka: przewóz chemikaliów:
2 komentarze:

  1. Gratuluję Neluniu...:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo oryginalna realizacja tematu :) Do tego ile musi sprawiać frajdy i zabawy :) Gratuluję i pozdrawiam,

    OdpowiedzUsuń