piątek, 7 czerwca 2013

ZróbToSam: POTWORNY PÓŁŚWIATEK - II nagroda w konkusie Recyklingowa Zabaw(k)a

Publikujemy instrukcję Ewy Trojanowskiej, która głosami internautów zdobyła II nagrodę w konkursie Recyklingowa Zabaw(k)a.

Nic dziwnego, bardzo fajny i świetnie opracowany pomysł! nas urzekło to, że każdy Potwór nie tylko jest zabójczo przystojny, ale ma też własny domek i historię życia. A co najważniejsze autorka Ewa Trojanowska, znana jako Kfiatek Zdolne Rączki, podzieliła się instrukcją, jak samemu stworzyć swojego potwora i jego świat
POTWORNY PÓŁŚWIATEK
Autor: Ewa Trojanowska

Opis autorski:

Przedstawiam pomysł który wiąże się jeden z drugim.
Projekt (właściwie oba) jest moim autorskim pomysłem i efekt końcowy był przedmiotem mojego projektu licencjackiego i mam do niego pełnię praw.

Pierwszy projekt to zabawki szyte ze szmat. pomysł popularny i już niekoniecznie innowacyjny, ja pokazuję swój potworny półświatek.
Wymyślam kształt, dopasowuję kolorystykę i materiał, wycinam, zszywam na maszynie (można ręcznie, ale po co się męczyć zbyt?) 

Następny etap to imię i historia życia. Imię wybieram ze słownika . Na chybił trafił i takie które fajnie brzmi. A dalej historia życia związana z kształtem, kolorem, albo imieniem .
Następny etap - to wprowadzenie całości do szablonu - narysowanie stwora, wpisanie imienia i historii w wolne pola. 


Dom dla potwora - grubymi nićmi szyty - ze starych tektur opakowaniowych (takich szarych w środku). Najpierw robimy "płachtę", zszywając mniejsze do wielkości potwora x2 plus podłoga i spory zapas. Składamy i nadajemy dowolny kształt wycinając odpowiednie otwory. Może to być torba, albo domek domek. doklejamy lub doszywamy przygotowaną wcześniej wizytówkę potwora i gotowe. Potwór może zamieszkać w swoim osobistym domu w naszej osobistej przestrzeni.A oto Potwory i ich domki:

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza