niedziela, 1 września 2013

EKOparty w Parku Śląskim w Chorzowie


Fundacja „Park Śląski” zaprasza na  EKOparty, które odbędzie się 15 września 2013 roku na terenie Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie. Będą warsztaty, kiermasz produktów ekologicznych oraz inne atrakcje dla dzieci i dorosłych.

Podczas imprezy podsumowującej realizowany przez Fundację we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej projekt „Naturalnie- w Parku Śląskim” odbędzie się kiermasz produktów ekologicznych, ekologicznej biżuterii, przedmiotów codziennego użytku, mebli etc., będą prowadzone ekologiczne prelekcje, gry, konkursy i zabawy dla najmłodszych oraz warsztaty ecodizajnu. Każda organizacja pozarządowa będzie mogła również zaprezentować swój dorobek w zakresie działań ekologicznych i wystawić swoją reprezentację do udziału w terenowej grze ekologicznej. Podczas EKOparty wystąpią gwiazdy polskiej estrady: Recycling Band i Alicja Janosz.


Dizajneko jest patronem medialnym wydarzenia. Poprowadzimy także warsztaty ekologiczne i ustawimy stoisko z produktami współpracujących z nami projektantów. W organizację EKOpikniku włączyły się: Fundacja dla Śląska, Śląskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, Śląska Chorągiew ZHP, Stowarzyszenie Ziemia i MY, Fundacja Przyroda i Człowiek, Fundacja Ekologiczna Arka. 

Co nas czeka? Między innymi warsztaty:
- warsztaty z tworzenia upcyclingowej biżuterii w industrialnym stylu poprowadzi Fanny&Franz!
- maskotka Śląskiego Wesołego Miasteczka Lizzy czeka na wszystkie dzieci razem z animatorkami, które będa malować dziecięce buzie
- firma La Bloms przygotowuje się do prowadzenia warsztatu robienia wianków z papieru, suszu, rolek po papierze toaletowym itd. 
- Kącik-Sztuki zaprasza dzieci do przetestowania mini kolorowanek z... drewna 
- Fabryka Małych Rzeczy do wspólnych wyklejanek z resztek materiałów
- z Fundacją Przyroda i Człowiek nauczycie się, jak tkać kolorowe paski na bardkach (do wykorzystania jako bransoletki, smycze na klucze lub telefon komórkowy i in.), jak na mokro filcować wełnianą czesankę zamieniając ją w piękne ozdoby (bransoletki, kolczyki, wisiory, kwiatowe broszki), jak prząść wełnę na wrzecionie. Podczas warsztatów można wygrać drobne praktyczne upominki, które przydadzą się w rozwijaniu pasji rękodzielniczej.
- zaprasza Śląska Chorągiew ZHP zaprasza na warsztaty gdzie będzie okazja wykonać biżuterię filcową, ekologiczne świeczki, zabawki i ozdoby z butelek po napojach oraz zagrać w ekologicznego karcianego Piotrusia!

Kontakt z Organizatorami:
fundacja@parkslaski.pl
tel. 666031192
Link do wydarzenia na fb https://www.facebook.com/events/1404643969751842/

Więcej informacji pojawi się na dniach :)

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz